• Daxili İşlər Nazirliyi (DİN) əməkdaşları tərəfindən qanunsuz saxlanılan odlu silah-sursatın aşkar edilməsi istiqamətində əməliyyat və profilaktik tədbirlər davam etdirilir.
Bu barədə DİN-in mətbuat xidmətindən məlumat verilib.
Martın 19-da polis əməkdaşları paytaxt və respublikanın müxtəlif rayonlarında aşağıdakı silah-sursatı aşkar edərək götürüblər: 4 avtomat silahı, 2 tapança, 1 qumbara, 2 tüfəng, 3 patron darağı, 62 ədəd müxtəlif çaplı patron.
DİN-in məlumatına əsasən, qanunsuz saxlanılan odlu silah-sursatın aşkar olunaraq götürülməsi istiqamətində əməliyyat və profilaktik tədbirlər davam etdirilir. Bu tədbirlər çərçivəsində polis əməkdaşları tərəfindən müxtəlif növ odlu silahlar və sursatlar aşkar edilərək götürülüb.
Bu cür əməliyyatlar, ölkədə ictimai asayişin və vətəndaşların təhlükəsizliyinin təmin edilməsi məqsədi daşıyır. Qanunsuz silah-sursatın dövriyyədən çıxarılması, potensial təhlükələrin qarşısının alınmasında mühüm rol oynayır.