Ukrayna səfiri dəstəyə görə Azərbaycana təşəkkür edib
Yuri Husev 2 xalq arasında dostluq əlaqələrinin möhkəmləndirilməsinə verdiyi töhfələrə görə həmkarlarına minnətdarlığını bildirib
• Ukraynanın Bakıdakı səfiri Yuri Husev Azərbaycana göstərdiyi dəstəyə və həmrəyliyə görə minnətdarlığını bildirib - X.
"Son iki ildə Ukrayna ilə Azərbaycan arasında ikitərəfli əlaqələr siyasi, iqtisadi və humanitar sahələrdə əhəmiyyətli inkişaf müşahidə edib.
Ukrayna-Azərbaycan strateji tərəfdaşlığının gücləndirilməsi üçün gündəlik çalışan hər kəsə dərin minnətdarlığımı bildirmək istəyirəm.
Xülasə etmək üçün hələ tezdir, amma son iki ildə birlikdə - siyasi dialoq, iqtisadi əməkdaşlıq, humanitar təşəbbüslər və sosial əlaqələr sahəsində çox şeyə nail olmuşuq. Ukrayna üçün bu ən çətin dövrdə səmimi dəstək və həmrəylik xüsusilə dəyərlidir", - Qusev sosial mediada yazıb.
Səfir həmçinin iki xalq arasında dostluq əlaqələrinin möhkəmləndirilməsinə verdiyi töhfələrə görə Azərbaycanlı həmkarlarına və Ukrayna icmasına təşəkkür edib.